Patronite i moja przyszłość w audio

6

Ostatnio zastanawiałem się, jaką drogę na przyszłość mam obrać. Słyszałem wiele zdań: zacznij nagrywać, załóż konto na YouTube, tam jest przyszłość, nagraj coś. Mam wrażenie, że ludzie, którzy tak twierdzą, nie widzą zmian, które zachodzą w cyfrowym świecie. To nie YouTube rośnie w siłę, to podcasty niedługo znajdą się na pierwszym miejscu.

To, co widzicie po swojej lewej stronie, to nic innego, jak dochody z reklam. Lisim kolorem zaznaczone są liczby realne, żółtym zaś, to, co jest założone (może oprócz roku 2018, który jest już za nami, a badania były przeprowadzane rok temu).

I jeszcze jedno! Wiecie, że miesiąc temu Spotify wykupił Gimlet Studio – firmę, która była odpowiedzialna za produkcję najpopularniejszych podcastów. Spotify wydał na tego startupa 200 milionów dolarów.

Czy teraz znajdzie się jeszcze ktoś, kto stwierdzi, że podcasty nie mają przyszłości?

Ludzie są leniami. Coraz większymi leniami. Mają jednak coraz mniej czasu. Dużo czasu zajmuje im dojazd do pracy, do szkoły. Coraz więcej godzin spędzają w trasie. I to jest właśnie odpowiedni moment na wdrożenie podcastów w cyfrowy świat.

Osobiście, wolę jechać autobusem i słuchać ciekawej audycji, podcastu, niż oglądać filmiki. Wiecie, jak bardzo to zabija naszą uwagę? Nie raz moja narzeczona przejechała przez to swój przystanek.

PODCASTY TO PSZYSZŁOŚĆ

Już wiemy, że treści słuchane są o wiele chwytniejsze niż treści oglądane i słuchane. Teraz tylko trzeba wytłumaczyć, co ma do tego Patronite.

Każdy z nas ma swoją skarbonkę (albo miał kiedyś). Ja nigdy nie lubiłem odkładać pieniędzy tak po prostu, zawsze robiłem to z myślą o czymś większym, w przyszłości. Tak jest i tym razem.

Czym jest Patronite?

Cytując samych autorów: Patronite łączy Autorów z osobami, które chcą wesprzeć ich pasję nie tylko dobrym słowem, ale i finansowo. Patroni wpłacają regularne, comiesięczne kwoty na konto Autorów, a Ci mogą je wykorzystać na potrzeby swojej działalności. Autorzy zyskują możliwość rozwoju, a Patroni – dostęp do wyjątkowych nagród, a także bezcenną świadomość realnego wspierania pasji innych!

Mam tam swoje konto, wreszcie – Patronite Liska.

Na co będę zbierał pieniądze?

Pierwszy etap to dyktafon. Dzięki temu małemu gnomowi będę mógł nagrywać lepszej jakości audio. Ha! Dlatego mówiłem o podcastach! Chciałbym je zacząć nagrywać!

Nie ukrywam, do swojej blogerskiej przygody brakuję mi paru przedmiotów, które na pewno łatwiej będzie mi zdobyć razem z wami, moimi liskami 🦊

Dzięki Patronite stworzyłem również swoją grupę facebookową, do której dostęp dostaną jedynie moi patroni. Mam nadzieję, że w przeciągu tego roku przybędzie was wielu. Ja nie mam zamiaru przestawać się rozwijać, więc na pewno takie oznaki będą widoczne tutaj na blogu.

Już teraz wam dziękuję i do zobaczenia w niedalekiej przyszłości 🦊

Ciao,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Książki - porównaj na Ceneo.pl

Nowe historie

DLACZEGO LUDZIE KOCHAJĄ SOCIAL MEDIA?
BYŁEM ZASTRASZANY (I WAS BULLIED)
PO BEZDROŻACH KUBY | #2 KUBA Z PERSPEKTYWY ROWERU
O ŁAPACZU SNÓW – HISTORIA PRAWDZIWA
PATRONITE I MOJA PRZYSZŁOŚĆ W AUDIO
PO BEZDROŻACH KUBY | #1
DLACZEGO ODSZEDŁEŚ OD KOŚCIOŁA?
NAPISAŁEM MATURĘ, JESTEM NAJLEPSZY
MĘŻCZYZNA W CIĄŻY