6 sposobów na poprawę humoru

3

Gdyby ludzie uśmiechali się częściej, żylibyśmy dwa razy dłużej. To są badania potwierdzone naukowo. Jeżeli w ostatnim czasie masz deficyt humoru, przeczytaj proszę to, co dla ciebie przygotowałem.

6 sposobów na poprawę humoru
1. AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Musisz być aktywny. Jeżeli czujesz się na siłach, idź pobiegaj lub po prostu wybierz się na spacer. Dzięki wysiłkowi – w sumie jakiemukolwiek – dasz upust swoim złym emocjom. Jeżeli raz skorzystasz z tego rozwiązania, na pewno później będziesz do niego wracał. Najważniejsze, że w taki sposób uporasz się ze stresem i zachowasz dobrą formę, tak ważną przed okresem wakacji.

2. FILM, SERIAL I WINO

Oprócz tego, że będziesz miał chwilę dla siebie, to wyluzujesz przed ulubionym filmem czy serialem. Poleniuchujesz, napijesz się wina, które obniża poziom złego cholesterolu, poprawia trawienie, działa antynowotworowo, polepsza pracę nerek i działa bakteriobójczo – poza tym smakuje wybitnie.

3. BĄDŹ TOWARZYSKI

Nie dzwoń do wszystkich swoich znajomych i rób imprezę, z której i tak nic nie zapamiętasz. Umów się na krótkie spotkanie. Jeżeli jest ładna pogoda wyjdź z domu, jeżeli nie, zaproś znajomych na herbatę do siebie. Pamiętaj, że nie musisz nawet uczestniczyć w dyskusji, jeśli nie chcesz. Twoi znajomi to zrozumieją. Wystarczy, że spędzisz z nimi czas. Posłuchasz rozmów i uśmiechniesz się do historii, które być może poprawią twój humor jeszcze bardziej.

4. STWÓRZ SWOJĄ SKŁADANKĘ

Muzyka leczy rany, dotyka duszy, leczy depresję i łagodzi ból.

Badania dowodzą, że dźwięki, które słyszymy, mają wielki wpływ na nasz obecny nastrój. Możesz łatwo wykorzystać ten fakt. Stwórz składankę swoich ulubionych utworów muzycznych. Odpal głośniki na maksymalną moc. Rozbierz się, zacznij tańczyć – przedtem upewnij się, że jesteś sam w domu.

5. ZACZNIJ REALIZOWAĆ SWOJE NIESPEŁNIONE PASJE

Do szczęścia nie jest daleko. Możesz poszukać swojego hobby – jeżeli jakiegoś nie masz. Zacznij się rozwijać. Zbierasz znaczki? Poczytaj o legendarnych egzemplarzach, o których nikt nie słyszał przez ostatnie dekady. Grasz na gitarze? Łap ją i graj, śpiewaj, ciesz się życiem. Znajdź hobby, które nie tylko da ci radość, ale także spełnienie. To może być naprawdę wszystko.

6. ZATRAĆ SIĘ W CZYTANIU KSIĄŻKI

Jeżeli jesteś maniakiem komputerowym, to postaraj się zapomnieć o swojej drugiej połówce, o komputerze. Weź do ręki książkę. Czytanie sprawia, że przeniesiesz się w kompletnie inny świat. Czytając, nasza wyobraźnia wariuje. To wspaniałe i bardzo inspirujące uczucie.


Ciao,